موتور برق مناسب برای پهپاد سمپاش شریف

پهپادهای سمپاش به علت مزایای بسیار، نسبت به روش های سنتی، در سال های اخیر مورد توجه کشاورزان در استان های مختلف قرار گرفته اند. از جمله این مزایا، می توان به سرعت بالای سمپاشی، کاهش مصرف آب، کاهش مصرف سموم و آفت کش ها، حفظ سلامت کاربر بعلت عدم تماس مستقیم با سم، امکان سمپاشی در زمین های گلی، یکنواختی در پاشش و قابلیت سمپاشی در شب به صورت خودکار، اشاره کرد.

مجموعه پهپادی شریف، با بهره گیری از نیروهای متخصص در حوزه طراحی و ساخت پهپادهای با کیفیت در کنار حدود یک دهه تجربه در تهیه و تامین انواع پهپادها با کاربردهای مختلف، پهپادهای محلول پاش شریف را در ظرفیت های مختلف ارائه داده است. یکی از پهپادهای پر مخاطب این شرکت پهپاد شریف با ظرفیت ۲۰ لیتر با نام Sharif 20L است. برای اطلاعات بیشتر در مورد پهپاد سمپاش شریف اینجا را کلیک کنید.

پهپاد سمپاش شریف 20 لیتری
پهپاد سمپاش ۲۰ لیتری شریف

اغلب پهپادهای سمپاش از جمله پهپادهای شریف، از باتری به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند. این باتری ها در هر پرواز تقریبا تخلیه شده و باید برای پروازهای آینده دوباره شارژ شوند. معمولا پکیج استاندارد ارائه شده توسط شرکت شامل ۴ باتری و یک شارژر ۴ کاناله است. به همین منظور کاربر برای استفاده مداوم در زمین کشاورزی نیاز به شارژ باتری ها پس از تخلیه آنها دارد.

باتری و شارژر پهپاد سمپاش شریف
باتری ها و شارژر موجود در کیت پهپادهای سمپاش شریف

شارژر این باتری ها با برق ۲۲۰ ولت متناوب AC 220V کار می کند. به همین علت کاربران پهپادهای کشاورزی به موتور برق در زمین کشاورزی نیازمند هستند.

برای خرید موتور برق باید به موارد مختلفی از جمله توان تولیدی، ابعاد، جنس سیم پیچ و برند موتور برق توجه کرد.

موتور برق برند هیوندای مناسب برای پهپاد سمپاش
تصویری از یک موتور برق برند هیوندای مناسب برای پهپاد سمپاش

ویژگی های یک موتور برق مناسب برای پهپاد سمپاش شریف

توان تولیدی
ابعاد
جنس سیم پیچ
برند

از نظر توان تولیدی، باید موتور برق بتواند توان مورد نیاز شارژر پهپاد را تامین کند. برای مثال توان شارژر پهپاد شریف ۲۰ لیتری به میزان ۳۰۰۰ وات است. پس در نتیجه موتور برق باید بتواند حداقل ۳۰۰۰ وات تولید کند. اما نکته قابل توجه این است که معمولا موتور برق ها به میزان توان نامی یا همان توانی که بیان می کنند نمی توانن توان تولید کنند و حدود ۱۰ درصد کمتر تولید می کنند. همچنین معمولا بازده موتور برق ها بعد از چند سال کار، پایین آمده و توان تولیدی کاهش پیدا می کند. به همین منظور حداقل توان پیشنهادی برای این شارژر ۴۵۰۰ وات است. در صورتی که کاربر در آینده بخواهد از دو شارژر برای کاربردهای بیشتر و سرعت بالاتر سمپاشی استفاده کند موتوربرق ۷۵۰۰ وات توصیه می شود.

نکته بعد اینکه حتما از موتوربرق با سیم پیچ مسی استفاده شود و نکته آخر اینکه از جا شدن موتور برق از نظر ابعادی در وسیله نقلیه خود مطمئن شوید.

خلاصه:
برای پهپاد سمپاش ۲۰ لیتری شریف از یک موتور برق حداقل ۷۵۰۰ وات یا ۷.۵ کیلو وات استفاده کنید.
بهتر است نوع سیم پیچ موتور برق انتخابی مسی باشد.
خروجی موتور برق های مناسب پهپاد معمولا ۲ خروجی است.
نوع سوخت مصرفی موتور برق مناسب پهپاد سمپاش شریف معمولا بنزین است.
نوع موتور، موتور برق مناسب پهپاد سمپاش شریف معمولا تک سیلندر است.
ولتاژ خروجی موتور برق مناسب پهپاد ۲۲۰ ولت AC است.
بهتر از برندهای معتبر استفاده کنید. برای مثال هیوندای، یاماها، رونیکس، کنزاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *